در این مقاله سعی می کنیم مطالب بسیار مفیدی را در خصوص افزایش تمرکز کودک درسریال هفت سالگی تا ۹ سالگی صحبت بکنیم و اطلاعات بسیار مفیدی در این زمینه در اختیارتان قرار دهیم تا به افزایش آگاهی شما بتوانیم به بهبود کیفیت زندگی شما کمک کرده باشیم و نقش مثبت و مفیدی را ایفا کنیم می کنیم تا انتهای مقاله با ما همراه باشید و سوالات خود را در قسمت دیدگاه ها با کارشناسان ما در میان بگذارید.

 

افزایش تمرکز کودک 

 

 

افزایش تمرکز کودکان

 

 

 

در بعضی از کودکان مشاهده شده است که دارای کمبود توجه و تمرکز می باشند و برای برطرف کردن این موضوع باید به وسیله برخی از روش‌های علمی مشکل تمرکز را برطرف نمایید جهت انجام این کار می‌توانیم با استفاده از نوروفیدبک مشکل تمرکز کودکان را برطرف کنیم البته در نظر داشته باشید که تشخیص این که آیا کودک شما به دو فیدبک نیاز دارد یا خیر با توجه به نظر پزشک می باشد.

 

 

 

تخفیف ویژه  مشاوره خانواده

 

 

 

افزایش تمرکز کودک 7 ساله 

 

در سن ۷ سالگی احتمال دارد که کودک شما دچار کمبود توجه و تمرکز باشد در نظر داشته باشید که با افزایش سن و نزدیک شدن کودک به سنین بلوغ معمولاً کمبود توجه و تمرکز کردن کاهش می‌یابد اما در برخی از موارد این گونه نیست و با نزدیک شدن به سن بلوغ کمبود توجه و تمرکز بیشتر می‌شود در این زمان باید فکری کرد و مشکل را کمک یک روانشناس برطرف نمایید.

 

افزایش تمرکز کودک 5 ساله 

 

سن پنج سالگی یکی از سنی است که کمبود توجه و تمرکز در آن به شدت دیده می‌شود و کودکان زیادی وجود دارند که از این مسئله رنج ببرند اگر فرزند شما نیاز به افزایش تمرکز داشته باشد و در سن ۵ سالگی باشد می توان با انجام جلسات مشاوره و همچنین برخی از بازی هایی که باعث افزایش تمرکز کودک می‌شود مشکل را برطرف نمود.

 

افزایش تمرکز کودک سه ساله 

 

 

کودک پرخاشگر

 

 

در سن سه سالگی برقراری ارتباط با کودک برای افزایش تمرکز مقداری سخت می باشد و بالا بردن تمرکز در این سن زیاد توصیه نمی شود همچنین در نظر داشته باشید که در سه سالگی نمی توان به شکل دقیق و مشخص تشخیص داد که یک کودک دارای کمبود تمرکز می باشد، البته در بعضی از موارد با انجام آزمایش می توان این موضوع را تشخیص داد اما در نظر داشته باشید که افزایش تمرکز کودک با توجه به نظر پزشک باید انجام شود.

 

افزایش تمرکز کودک 4 ساله 

 

در سن ۴ سالگی افراد زیادی هستند که دارای تمرکز کمی باشد برای برطرف کردن مشکل تمرکز در سن ۴ سالگی می‌توان به یک پزشک مجرب مراجعه کرد فردی که با علم روان شناسی داشته باشد و بتواند مشکل را در سریع‌ترین زمان ممکن برطرف نماید جهت برقراری ارتباط و افزایش تمرکز کودک چهار ساله خود می توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

 

 

 

 

 

 

افزایش تمرکز کودک دو ساله 

 

وقتی در مورد تمرکز در کودکان دو ساله صحبت می کنیم باید این موضوع را در نظر بگیریم که چگونه به این نتیجه رسیدید که فرزند شما دارای کمبود تمرکز در سن دو سالگی می باشد انجام آزمایش های گوناگون و همچنین گذاشتن جلسات مصاحبه با فرزند فرزند شما می تواند این موضوع را مشخص کنند که آیا کودک شما دارای کمبود تمرکز است یا خیر بنابراین خودتان تصمیم نگیرید که فرزند دارای کمبود تمرکز می باشد جهت پیدا کردن آن باید با یک پزشک مشورت کنید.

 

افزایش تمرکز کودک 8 و 9 ساله 

 

کمبود توجه و تمرکز در کودکان ۸ و ۹ ساله بسیار شایع می باشد همانطور که قبلاً نیز در خصوص نوروفیدبک صحبت کردیم برای افزایش تمرکز کودکان در این سنین می‌توان از نوروفیدبک استفاده کرد همچنین در برخی از موارد با استفاده از دارو می توان باعث افزایش صحت تمرکز در کودکان شد.

 

افزایش تمرکز در کودکان پیش دبستانی 

 

 

 

افزایش تمرکز کودکان پیش دبستانی

 

 

 

دوران پیش دبستان که یکی از دوران بسیار مهم و تاثیرگذار در زندگی کودکان می باشد باید با مراقبت های ویژه پشت سر گذاشته شود به طوری که فرزند شما دچار درگیری و اختلالات شخصیتی نشود زیرا که در این دوران آینده شخصیتی فرزندتان ساخته می‌شود بنابراین بسیار مهم است که زمانی که فرزند شما در سن پیش دبستانی قرار دارد در مورد سطح تمرکز او تحقیقات لازم را انجام دهید و اگر فرزندان دارای کمبود توجه و تمرکز است آن را برطرف نمایید.

 

برای افزایش تمرکز در کودکان پیش دبستانی معمولاً می توان از چندین روش که قبلاً نیز توضیح دادیم استفاده کرد یکی از آنها نوروفیدبک و روش دیگر دارو درمانی می باشد که در ادامه به معرفی چندین دارو و همچنین میزان و نحوه استفاده می پردازیم.

 

داروی افزایش تمرکز در کودکان 

 

برای افزایش تمرکز در کودکان دارو وجود دارد که از جمله داروهایی که می‌تواند باعث افزایش تمرکز شود می‌توان به دارویی دپاکین، ریتالین و رسپریدون اشاره کرد البته در نظر داشته باشید اگر نامه این داروها را در اینترنت پیدا کردید خودتان باید آنها را تهیه و برای فرزندتان تجویز کنید حتماً باید با پزشک مشورت کنید و در صورت تایید پزشک دارو استفاده کنید.

 

راههای افزایش تمرکز در دانش آموزان 

 

برای افزایش سطح تمرکز در دانش آموزان می توان راه های زیادی را انجام داد که بهترین آنها خواب منظم تغذیه مناسب و همچنین برنامه ریزی درسی منطقی و مطابق با توان دانش آموز باشد به گونه‌ای که دانش آموز با اجرای برنامه درسی مناسب و مهندسی شده بتوانند بهترین نتیجه را در امتحانات و همچنین در آینده در کنکور بگیرد بنابراین برای افزایش تمرکز در دانش آموزان نیاز است که تغذیه و خواب مناسب را در نظر داشته باشید.

 

اسباب بازی برای افزایش تمرکز 

 

 

ربات مشاوره روانشناسی

 

 

 

برای افزایش تمرکز اسباب بازی های فکری وجود دارد که به وسیله آن ها می توانید تمرکز فرزند خود را افزایش دهید برای مثال بازی و ریاضی یکی از شیوه‌های بازی فکری هست که باعث افزایش تمرکز می شود همچنین سودوکو و شطرنج نیز تمرکز کودک را افزایش خواهد داد، لگو ساختمان سازی و همچنین بازی های فکری  کامپیوتری می تواند باعث افزایش تمرکز کودکان شود.

 

 

 

تخفیف ویژه  مشاوره ازدواج

 

 

 

 

نشانه های عدم تمرکز در کودکان 

 

 

خانواده خوشحال

 

 

 

از جمله نشانه های عدم تمرکز در کودکان می توان به پراکنده گویی همچنین انجام ندادن یک کار تا انتها گرداندن چشم و اطراف بیش از حد بی قراری و بسیاری از موارد دیگر اشاره کرد که برای تشخیص بهتر نشانه ها بهتر است با متخصصین افزایش تمرکز و روانشناسان کودک صحبت کنید و در ارتباط باشید.

 

راه های افزایش تمرکز در کلاس 

 

یکی از مهمترین مواردی که برای افزایش تمرکز باید در نظر داشته باشید افزایش تمرکز در کلاس درس می باشد مهمترین موردی که می تواند تمرکز شما را در کلاس درس بالا برد پیش خوانی مطالب است قبل از آنکه مطالب درسی را توسط استاد به شما آموزش داده  شود حتماً باید یک دور به طور کلی بدون توجه به جزئیات کل مطالب را پیش خوانی کرده باشید این مورد می تواند باعث افزایش تمرکز شما در کلاس شود. 

 

مرکز مشاوره تک مشاور 

 

 

روانشناسی

 

 

مرکز مشاوره تک مشاور با سالها تجربه در زمینه مشاوره روانشناسی کودک و نوجوان خانواده ازدواج طلاق و همچنین وسایل خانوادگی می تواند به شما کمک کد توصیه می کنیم جهت ارتباط با کارشناسان و همچنین دریافت مشاوره با متخصصین مجرب ما تماس حاصل نمایید.

 


0 دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شماره تماس

9099072078

تماس از تلفن ثابت بدون پیش شماره