مشاوره خانواده یکی از شاخه های رشته روانشناسی است که به وسیله آن می توانید مسائل و مشکلاتی را که در خانه و خانواده شما به وجود می‌آید هم از مشکلات روانی روحی و اجتماعی و همچنین روابط فردی و بین فردی را برطرف کنید بسیاری از مشکلات و اختلالات شخصیتی ناشی گرفته از مشکلات خانواده میباشد یک مشاور خانواده سعی در برطرف کردن کامل آن و ارائه راه حل می‌کند.

تعریف مشاوره خانواده

 

مشاور

 

 

مشاوره خانواده در اسب بررسی بین فردی اختلالات و مشکلات افراد از دیدگاه و نظر علم روانشناسی میباشد که در این حوزه به ارائه راه حل و راهکار بر اساس نظریه های ثابت شده علمی روانشناسی می پردازد در این خصوص یک مشاور خانواده با در نظر گرفتن روحیات علایق و سلیقه و گذشته و آینده شما و همچنین با وجود و بروز اختلالات شخصیتی در سایت شما و پیدا کردن آن به شما کمک شایانی در برطرف کردن مشکلات شخصی و اجتماعی و خانوادگی شما خواهد کرد.

 

 

تخفیف ویژه  مشاوره خانواده

 

 

تاریخچه مشاوره خانواده

 

 

خانواده خوشحال

 

 

موضوع مشاوره خانواده با توجه به آن که سابقه طولانی مدتی ندارد و برگرفته از علم روانشناسی می باشد تنها می توان عمر آن را حدود چند سال نام برد که اگر دقیقاً بخواهیم در خصوص عمران صحبت بکنیم صد سال است که این علم به طور جدی به عنوان یک شاخه جدا از روانشناسی به وجود آمده است.

 

 

 

 

 

خانواده تاریخچه بسیار طولانی ندارد در گذشته های دور برای آنکه افرادی را که دچار اختلاف و اختلال شخصیتی روانی و ماعی می شدند درمان کنند از راه های عجیب و غریبی استفاده می کردند و در بسیاری از موارد به خرافات پناه می‌بردند و جوان می‌کردند اختلالات و مشکلاتی که در یک موضوع اجتماعی به وجود آمده است و در برگیرنده مسائل خانوادگی می باشد می تواند با خرافات برطرف شود که کاملا اشتباه بوده است.

 

خانواده درمانی

 

مرکز مشاوره خانواده

 

 

خانواده درمانی نیز شاخه جدا از مشاوره خانواده میباشد اگر بخواهیم در خصوص مشاوره خانواده آن را به چند قسمت تقسیم کنیم برای مثال مشاوره کودک مشاوره ازدواج مشاوره روانشناسی فردی خانواده درمانی نیز یک شاخه جدا از این رشته می باشد که دقیقاً به بررسی روابط خانواده از کودکی تا بزرگسالی می پردازد.

 

 

تخفیف ویژه  مشاوره ازدواج

 

 

در بسیاری از موارد برای برطرف کردن مشکلات خانوادگی نمی‌توان از یک روانشناس کمک گرفت و باید حتماً مشکلات را با یک روانپزشک نیز در میان گذاشت زیرا نیاز است که در برخی از موارد از درمان دارویی استفاده شود بنابراین باید در نظر داشته باشید که برای خانواده درمانی حتماً به پزشک مجرب و مربوطه مراجعه کنید.

 

مباحث مشاوره خانواده

 

خواهر در خانواده

 

مباحث بسیار زیادی در موضوع مشاوره خانواده وجود دارد که از جمله آنها می توان به بحث روانشناسی، شخصیت شناسی اختلال شخصیت و همچنین درمان موارد مربوط به آن اشاره کرد.

 

برای اینکه بتوانیم اختلال شخصیت را به درستی تشخیص دهیم و به ساده ترین شکل ممکن آن را برطرف و درمان نماییم باید با یک متخصص مشاوره در ارتباط باشیم به گونه ای که تمام راز و رمز درونی شخصیت ما پس از صحبت کردن با یک مشاور برای ما آشکار خواهد شد زیرا یک مشاور مجرب می‌تواند به سرعت آنچه که در ذهن شما می گذرد را تجزیه و تحلیل و یک تصویر واقعی و درست از شما به خودتان نشان دهد.

 

 

در کل می‌توان گفت که مباحث مشاوره خانواده مباحث بسیار پیچیده ای می باشد که برای آنکه بتوانیم از آنها سر در بیاوریم و ازاین مباحث به صورت درست و قابل فهم و همچنین کاربردی استفاده کنیم نیاز است که کمی مطالعه خود را افزایش داده و کتاب‌هایی در خصوص علوم روان‌شناسی و شناخت اختلال شخصیت بخوانیم برای مثال نظریه‌های دکتر فروید بسیار کاربردی و مناسب می باشد.

 

کتاب مشاوره خانواده

 

ناراحتی فرزند

 

در خصوص مشاوره خانواده کتاب‌های بسیار زیادی وجود دارد که برای اطلاع داشتن از مباحث و همچنین افزایش سطح آگاهی و اطلاعات عمومی می توانید از این کتاب‌ها استفاده کنید همانطور که در این مقاله نام نظریه‌پرداز بزرگ را بردیم افراد دیگری را نیز که در خصوص مشاوره و مباحث روانشناسی صاحب‌نام می باشند را به شما معرفی می کنیم از جمله این افراد و کتاب‌های پر بازده و همچنین تاثیر گذار می توان به هیلگارد و کتاب زمینه روانشناسی آن اشاره کرد.

 

 

 

تخفیف ویژه  مشاوره روانشناسی

 

 

همچنین دختر نظریه‌پرداز بزرگ توییتر فروید آنا فروید بسیار توانمند و مجرب بوده است که نظریات پدر را تکمیل و یک نظریات ثابت شده بهترین را مطرح کرد و توانست جایزه های بزرگ علمی نیز دریافت کند.

 

 

سخن آخر

 

آنچه تاکنون در خصوص آن صحبت کردیم مشاوره خانواده ازدواج طلاق و همچنین به بررسی تاریخچه کتاب و خانواده درمانی پرداختیم برای آنکه بتوانید هر چه بهتر از این موضوع و شیوه درمان اختلالات و مشکلات بین فردی خانوادگی و حتی شخصی و شخصیتی استفاده کنید توصیه می‌کنیم که از مشاوره افراد مجرب مرکز مشاوره خانواده تک مشاور استفاده کنید و در سریعترین زمان ممکن با ما تماس حاصل فرمایید.

 

جهت برقراری ارتباط و گرفتن مشاوره تلفنی از مرکز مشاوره تک مشاور تنها کافیست از تلفن ثابت بدون گرفتن پیش شماره و شماره های تماس ما تماس حاصل فرمایید.


0 دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شماره تماس

9099072078

تماس از تلفن ثابت بدون پیش شماره