در این مقاله در خصوص کودک پرخاشگر و عصبی در سه سالگی، پنج، دو و چهار سالگی صحبت می‌کنیم و سعی می‌کنیم که در این زمینه اطلاعات بسیار مفیدی را در اختیارتان قرار دهیم و همچنین برخی از توصیه های دکتر هلاکویی را نیز بررسی می کنیم تا با افزایش سطح آگاهی شما در این زمینه بتوانیم کمک شایانی کرده باشیم.

 

کودک پرخاشگر و عصبی 

 

کودک پرخاشگر

 

 

پرخاشگری کودکان می تواند زمینه های متفاوتی داشته باشد و یکی از موارد پرخاشگری که در کودکان اتفاق می‌افتد فشارهای اجتماعی و همچنین رفتار بد والدین با آنها می باشد در واقع می‌توان گفت که نتیجه تمام این اتفاقات پرخاشگری و عصبی بودن یک کودک را به وجود می آورد.

 

 

تخفیف ویژه  مشاوره خانواده

 

 

 

البته در نظر داشته باشید که کودکان پرخاشگر همیشه به دلیل رفتار بد والدین آنها دچار پرخاشگری نمی‌شوند یکی از مهمترین دلیل پرخاشگری کودکان می تواند مسئله ارث و وراثت باشد به طوری که رفتار پرخاشگرانه از پدر به آنها منتقل شده باشد و یا از خانواده پدری مادر یا خانواده مادری منتقل شود.

 

کودک پرخاشگر سه و چهار  ساله 

 

 

کودک سه ساله ناراحت

 

در سنین سه و چهار سالگی اگر فرزند شما پرخاشگر است باید علت را جویا شوید و همانطور که قبلاً نیز توضیح دادیم از مهم ترین علت های پرخاشگری می تواند وراثت باشد که از خانواده و خویشاوندان پرخاشگری منتقل شده باشد اگر فرزندتان پرخاشگر است و در سنین سه و چهار سالگی قرار دارد می توان علت این موضوع را در گذشته نیز جستجو کرد اگر رفتار تند و زننده ای در گذشته داشتید نتیجه رفتار شما پرخاشگری فرزندتان خواهد بود.

 

 

 

تخفیف ویژه  مشاوره ازدواج

 

 

کودک پرخاشگر دکتر هلاکویی 

 

دکتر هلاکویی

 

 

دکتر هلاکویی در خصوص کودک پرخاشگر مطالب بسیار مهمی را گفته است برای مثال ایشان می گوید که جهت برطرف کردن مشکل کودک پرخاشگر می توانیم از این تراپی و روش های درمانی که در علم روانشناسی بسیار مورد استفاده قرار می گیرد استفاده کنیم و باید علت را جویا شویم که چرا کودک ما پرخاشگر است.

 

کودک پرخاشگر 2 و 5  ساله 

 

کودک پرخاشگر 5 ساله

 

در سنین ۲ و ۵ سالگی نیز احتمال دارد که کودک پرخاشگر باشد البته موضوع پرخاشگری در نوجوانی به دلیل ترشح هورمونهای تستسترون در آقایان و همچنین پروژسترون در خانم ها اتفاق می افتد که شاهد برخورد شگری بیشتری در نوجوانان نسبت به کودکان است اما در عین حال این کودک نیز می تواند کاملاً پرخاشگر باشد یکی از مهم ترین علت های پرخاشگری اضطراب و ترس است اگر کودک احساس امنیت کند پرخاشگری از کودک مشاهده نخواهیم کرد.

 

 

 

 

 

سخن آخر 

 

در این مقاله در خصوص پرخاشگری کودکان در سنین مختلف صحبت کردیم و آن را به طور کامل و مفصل بررسی کردیم و اگر سوالی ذهن شما را مشغول کرده است توصیه می‌کنیم که آن را در قسمت دیدگاه ها با ما در میان بگذارید همچنین جهت مشاوره رایگان و برطرف کردن مشکل با متخصصان مجرب ما از تلفن ثابت بدون گرفتن پیش شماره تماس حاصل نمایید.

 


0 دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شماره تماس

9099072078

تماس از تلفن ثابت بدون پیش شماره